Co możemy zrobić dla naszej Ziemi?
Taka myśl nam towarzyszyła podczas tegorocznych działań związanych z Dniem Ziemi. W obchody tego największego ekologicznego święta włączyło się wiele klas IV – VIII pod opieką wychowawców, nauczycieli biologii i geografii.

Zainteresowani uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”, najładniejsze prace zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z pracownikami Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, w którym uczestniczyło wiele klas w dniu 22.04.2024. Uczniowie mieli okazję przekonać się jakie są przyczyny i konsekwencje zmian klimatycznych a przede wszystkim co mogą zrobić już dzisiaj, by zmniejszyć skutki tego zjawiska. Tematem dyskusji podczas lekcji biologii, geografii i zajęć z wychowawcą było tegoroczne hasło Dnia Ziemi „Planeta kontra tworzywa sztuczne”. Młodzi ekolodzy chętnie promowali działania związane z ograniczaniem plastiku w środowisku domowym i szkolnym. 22 kwietnia uczniowie wyrazili swoją akceptację dla działań na rzecz Ziemi ubierając się w kolory zieleni.

Mamy nadzieję, że promocja postaw proekologicznych wśród uczniów naszej szkoły nie ograniczy się tylko do Święta Ziemi, ale będzie trwała przez cały rok.

Nauczyciele biologii i geografii