25 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole XXIII Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Króla Ortografii".

Wzięło w nim udział 56 uczniów wyłonionych w wyniku eliminacji klasowych. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy pisali dyktanda pt. “Wiosna”, w których znalazło się  wiele wyrazów zawierających trudności ortograficzne.
Zwycięzcy konkursu:

- Julia Drożdżewicz kl. III a

- Dawid Jurczewski kl. III b

- Damian Kamiński kl. III c
Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w XXI Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w naszej szkole 9.05.2024 r. o godzinie 9.00.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki i atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy dyplomy oraz szereg upominków. Nagrody zostały ufundowane przez dyrektora SP1 w Sokółce i pozyskanych sponsorów: PSS Jaskółka w Sokółce, METAL-FACH, "OWOCE W SZKOLE" PPHU "UZIMEX", Bank Spółdzielczy w Sokółce, Bank Millennium, Zajazd „Bakunówka”, bar „Smakosz”, "SERVIRE" Adam Kozłowski, Spółdzielnia Mleczarska "Mlekpol" i Barter.
Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej:
Karolina Onoszko, Elżbieta Olechno, Katarzyna Wysztygiel, Agnieszka Bielawska, Agnieszka Kucharczyk